Milline Eesti erakond on TEIE erakond?

Kas Teid huvitab, milline erakond sobitub kõige paremini Teie vaadetega tulevatel 2023. aasta Riigikogu valimistel?

Vajutage allpool olevale lingile ja saage teada!

Alusta

Mis on Valijakompass ja kuidas see toimib?

Valijakompass on koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga (ERR) loodud valimisnõuannete rakendus, mis aitab teha teadlikke valikuid 2023. aasta Eesti parlamendivalimistel. Valijakompass palub kasutajatel võtta seisukoht 35 poliitilise väite osas, mis hõlmavad laia valikut päevakorral olevaid teemasid ja üldisemaid väärtusi Eesti poliitikas.

Tulemused näitavad, millised erakonnad on kasutajate eelistustele kõige lähemal, kasutades selleks ka visuaalseid vahendeid, mis näitavad, kus kasutaja ja erakonnad Eesti poliitilisel maastikul paiknevad.

Andmed ja uuringud

Valijakompass on osa suuremast, pikaajalisest akadeemilisest euandi projektist Euroopa Parlamendi valimiste jaoks. 2019. aastal saavutati rekordarv 1,28 miljonit kasutajat. See oli euandi kolmas versioon, varasemalt on see üleeuroopaline valijakompass aidanud kodanikel leida enda eelistustega kõige paremini sobiv erakond ka 2009. ja 2014. aastal. Eesmärgiga laiendada projekti ulatust, on euandi viidud kasutusele 2021. aasta Saksamaa föderaalvalimisteks, 2022. aasta Prantsusmaa presidendivalimisteks, 2022. aasta Itaalia parlamendivalimisteks ja nüüd 2023. aasta Eesti parlamendivalimisteks. Ja teel 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimisteni on kavas katta veel riiklikke valimisi, nii et jääge lainele!

Valijakompass on loodud selleks, et pakkuda Eesti valijatele poliitiliselt neutraalset infoallikat, mis kirjeldab üksikasjalikult erakondade seisukohti, kuid ei eelista selgesõnaliselt ühtegi erakonda. Valijakompass tugineb sõltumatule akadeemilisele ekspertiisile, see on täiesti tasuta ja seda võivad kasutada kõik huvitatud isikud, organisatsioonid või institutsioonid. Lisateavet leiate allpool olevatest sektsioonidest "Üldinfo" ja "Metodoloogia".

Lisaks sellele, et Valijakompass pakub kasulikku vahendit valijatele (ja erakondadele), toodab ta erakondadest ja valimistest huvitatud teadlastele ja praktikutele väga asjakohaseid teaduslikke andmeid, mis tehakse regulaarselt kättesaadavaks akadeemilisele kogukonnale, järgides täielikult eraelu puutumatuse standardeid. Lisateavet selle kohta, kuidas me kogutud andmeid käsitleme, leiate allpool olevatest sektsioonidest "Isikuandmete kaitse" ja "Kasutustingimused".

Vali variant

Vali üks võimalikest variantidest